Oral Diş KliniğiMenüTürkçeOral Diş KliniğiKlinik Telefon0 532 413 33 58Whatsapp Randevu
Oral Diş Kliniği

Zirkonyum Kaplama - Zirkon Diş

Zirkonyum Kaplama -  Zirkon Diş

Zirkonyum metal kadar dayanıklı, ışığı geçirebildiği, doğal rengi beyaz olduğu ve renklenmediği için estetik özellikleri yüksek ve doku dostu bir materyaldir. Yalnız bu avantajlarının yanında metale göre daha pahalı ve işlenmesi daha masraflıdır.

Günümüzde diş kliniklerinde genellikle metal ve zirkonyum destekli (hastaların zirkon diş dediği) olmak üzere iki çeşit porselen kaplama yapılmaktadır. Diş kaplamaları çoğunlukla metal destekli ve metal desteksiz olmak üzere porselen uygulamaları şeklindedir. Zirkonyum destekli kaplamalar metal destekli kaplamalara göre daha doğal ve estetik bir yapı oluşturdukları için özellikle ön grup dişlerde daha fazla tercih edilmektedirler.

Zirkonyum destekli porselen kaplamaların, metal destekli porselen kaplamalardan daha iyi bir estetik görünüm sağlamasının nedeni, zirkonyum kaplamalar dışarıdan gelen ışığı yansıtmak yerine kırabilirler ve zamanla oluşabilecek diş eti çekilmelerinde metal destekli porselen kuronların içerisindeki metal dişetinden gri bir şekilde yansıma yapabilecekken zirkonyum kuronlarda böyle bir problem oluşmaz.

Ayrıca zirkonyum diş eti dokusu ile uyumludur bu sebeple zirkonyum kaplama yapılan dişlerin etrafındaki diş etlerinde diş eti hastalığı görülme olasılığı daha düşüktür.

Tüm bu sebepler ile özellikle ön bölgelerde olmak üzere yapılacak köprü ya da kaplamalarda, hastalarımıza zirkonyum diş kaplamalarını önermekteyiz.

Zirkonyum kaplama - zirkon diş hakkında daha fazla bilgi almak ve muayene olmak için kliniğimizi 0532 413 33 58 nolu numaradan arayarak randevu alabilirsiniz.

Randevu Randevuİletişim İletişimWhatsapp Whatsapp
Oral Diş Kliniği
0324 933 46 330532 413 33 58