Oral Diş KliniğiMenüTürkçeOral Diş KliniğiKlinik Telefon0 532 413 33 58Whatsapp Randevu
Oral Diş Kliniği

Dijital Diş Hekimliği

Dijital Diş Hekimliği

Teknolojinin ilerlemesiyle her meslekte olduğu gibi günümüzde diş hekimliği de güncel teknolojilerden faydalanmaktadır.

Önceden çekilen röntgen filmleri elde incelenirken günümüzde bu röntgen filmleri dijital olarak bilgisayar ortamında çeşitli ölçüm programlarının da yardımıyla daha detaylı şekilde incelenebilmektedir.

Tedavi planlamaları yapılırken eskiden alınan alçı ölçülerin yerini yavaş yavaş üç boyutlu ağız içi tarama cihazları almaktadır. Bu ağız içi tarama cihazları ile alınan ölçülerde hata payı daha azdır. Bunun sebebi eski yöntemler ile alınan ölçülerde, ölçü maddesi ve alçı sertleşirken büzüşerek ölçüde boyutsal değişikliklere sebep olurlar. Ağız içi tarama cihazlarında ise bu tür veri kayıpları yoktur. Ayrıca eski yöntemler ile alınan kayıtlar üzerinde oynama yapmak inceleme yapmak zorken yeni 3D ağız içi taramalara özel bilgisayar programlarında her türlü açıdan model incelenebilmekte ve her türlü dental işlem dijital ortamda denenebilmektedir. Bu simülasyonlar hastalar ile de paylaşılabilmektedir.

Ayrıca 3 boyutlu ağız içi tarama veriler kolayca gönderilebildiği için uzaktaki hatta ülke dışındaki laboratuvarlar ile de kolayca çalışılabilinir.

3 boyutlu ağız içi tarama cihazları sayesinde kusma refleksi olan hastalardan da daha kolay ve zahmetsiz ölçü alınabilir.

Kliniğimizde de 3 boyutlu ağız içi tarama cihazı kullanılmaktadır.

Dijital diş hekimliği hakkında daha fazla bilgi almak ve muayene olmak için kliniğimizi 0532 413 33 58 nolu numaradan arayarak randevu alabilirsiniz.

Randevu Randevuİletişim İletişimWhatsapp Whatsapp
Oral Diş Kliniği
0324 933 46 330532 413 33 58