Oral Diş KliniğiMenüTürkçeOral Diş KliniğiKlinik Telefon0 532 413 33 58Whatsapp Randevu
Oral Diş Kliniği

Dental Radyoloji

Dental Radyoloji

Bilindiği gibi problemlerin uygun ve doğru tedavisi öncelikle doğru tanıya bağlıdır. Doğru tanı ve buna bağlı doğru tedavi planlaması başarılı tedavinin oluşturulmasında kilit rol oynar. Hastaların ağız, diş ve çeneleri ile ilgili mevcut durumları hakkında ne kadar fazla bilgimiz varsa tedavileri de o kadar estetik ve başarılı olabilmektedir. Bu sebeple tedavilerin teşhis aşamaları çok önemlidir.

Diş hekimliğinde teşhis, klinik ve radyolojik muayenelerle olmak üzere temel olarak iki şekilde yapılmaktadır. Klinik muayene hastanın hekim tarafından klinikte birebir yapılan muayenesidir. Bu muayene şeklinde başarı hekimin bilgisine ve deneyimine bağlıdır. Radyolojik muayene ise hastadan alınan çeşitli röntgenlerin hekim tarafından incelenmesidir. Bu muayenenin başarısı yine hekimin bilgi ve deneyimine bağlı olmakla beraber alınan röntgenlerin çeşitliliğine ve kalitesine de bağlıdır. Her iki muayene şekli de ayrı ayrı çok önemli olmalarına karşın birbirlerini tamamlar nitelikte olduklarından doğru bir teşhis için sadece birinin bulunması yetersizdir. Her iki muayene de yapılıp birlikte yorumlanırsa ancak o zaman doğru bir teşhis konulmuş olur.

Bu sebeplerle kliniğimize modern diş hekimliğinde kullanılan tüm röntgenler (panoromik, lateral sefalometrik, postero-anterior sefalometrik, periapikal, el bilek) çekilebilmektedir.

Dental radyoloji hakkında daha fazla bilgi almak ve muayene olmak için kliniğimizi 0532 413 33 58 nolu numaradan arayarak randevu alabilirsiniz.

Randevu Randevuİletişim İletişimWhatsapp Whatsapp
Oral Diş Kliniği
0324 933 46 330532 413 33 58