Oral Diş KliniğiMenüTürkçeOral Diş KliniğiKlinik Telefon0 532 413 33 58Whatsapp Randevu
Oral Diş Kliniği

İmplant (Vidalı Diş)

İmplant nedir?

İmplant kabaca kaybedilen dişlerin yerlerine çene kemiğine yerleştirilen doku dostu, yani insan sağlığına herhangi bir zararı olmayan titanyum vidalardır. Bir implant küçük bir cerrahi işlem ile hastanın çene kemiğinin durumuna göre yaklaşık 10-20 dakikada uygulanabilmektedir. İmplantlar hastanın çene kemiğinin durumuna, hastanın durumuna ve isteğine göre diş çekiminin yapıldığı aynı seansta da uygulanabilmektedirler. İmplantlar çene kemiği içerisine yerleştirilen alt yapılar olduklarından benzetme yapmak gerekirse diş kökü gibi görev yaparlar. İmplantların üzerlerine hastaların isteklerine göre porselen ve/veya zirkon kaplamalar yapılabilir. Uygulanan implantın özelliğine ve hastanın isteklerine göre, implantın üzerine yerleşecek protezler aynı seansta ya da yaklaşık 3 ay sonra uygulanabilir.

İmplant tedavisi sayesinde eksik dişin etrafındaki dişler kesilmeden eksiklik giderilebilir. İmplantlar direk çene kemiğine vidalandığı için gerçek dişlerden herhangi bir farkı yoktur. İmplantlat tüm dişleri eksik olan hastalarda takıp çıkarmalı takma dişler yerine sabit dişler yapılmasına imkan tanır. En arkadaki dişlerin eksik olduğu durumlarda hastalara köprü yapılması mümkün olmamaktadır. Bu durumlarda hastaların en arkaki eksik dişlerinin yerine implant yapılırsa hasta takıp çıkarmalı protez kullanmak zorunda kalmaz.

İmplant (Vidalı Diş) hakkında daha fazla bilgi almak ve muayene olmak için kliniğimizi 0532 413 33 58 nolu numaradan arayarak randevu alabilirsiniz.

Randevu Randevuİletişim İletişimWhatsapp Whatsapp
Oral Diş Kliniği
0324 933 46 330532 413 33 58