Oral Diş KliniğiMenüTürkçeOral Diş KliniğiKlinik Telefon0 532 413 33 58Whatsapp Randevu
Oral Diş Kliniği

Porselen - Safir Braketler (Şeffaf Diş Teli – Estetik Diş Teli)

Porselen - Safir Braketler (Şeffaf Diş Teli – Estetik Diş Teli)

Porselen Braketler


Klasik metal diş tellerinin görünümünden rahatsız olan hastalarımıza metal braketlere göre daha estetik olan porselen braketler ile yapılan ortodontik tedavileri önermekteyiz. Porselen braketler her ne kadar metal braketlerden daha estetik olsa da mukavemetleri ve sürtünme özellikleri metal braketler kadar iyi olmadığı için uzun süreli ve/veya zor tedavilerde önermemekteyiz.

Safir Braketler


Safir braketler; halk arasında şeffaf teller ve/veya şeffaf braketler olarak adlandırılan mükemmel estetik özelliklere sahip braketlerdir. Diğer bir deyişle porselen braketlerin bir ileri seviyesidir. Safir braketler porselen braketlerden daha pahalıdır. Hemen hemen porselen braketler ile aynı mekanik dayanıklılığa sahiptirler ancak estetik olarak daha üstündürler. Porselen braketler gibi çok uzun ve/veya çok zor tedavilerde tercih edilmezler.

Şeffaf plaklar ile elde edilen sonuçlar ile normal tel tedavileri ile elde edilen sonuçlar tamamen aynıdır. Burada farklı olan sadece araçtır yani tedavi boyunca yaşadığınız konfor ve tedavi süresi farklıdır ancak elde edilen düzgün dişler, güzel gülümseme ve elde edilen durumun kalıcılığı arasında klasik tedavi ile şeffaf plaklar ile tedaviler arasında hiçbir fark yoktur.

Estetik diş telleri ile elde edilen sonuçlar ile normal tel tedavileri ile elde edilen sonuçlar tamamen aynıdır. Burada farklı olan sadece araçtır yani tedavi boyunca yaşadığınız konfor ve tedavi süresi farklıdır ancak elde edilen düzgün dişler, güzel gülümseme ve elde edilen durumun kalıcılığı arasında klasik tedavi ile şeffaf plaklar ile tedaviler arasında hiçbir fark yoktur.

Porselen - safir braketler (şeffaf diş teli) hakkında daha fazla bilgi almak ve muayene olmak için kliniğimizi 0532 413 33 58 nolu numaradan arayarak randevu alabilirsiniz.
Randevu Randevuİletişim İletişimWhatsapp Whatsapp
Oral Diş Kliniği
0324 933 46 330532 413 33 58