Oral Diş KliniğiMenüTürkçeOral Diş KliniğiKlinik Telefon0 532 413 33 58Whatsapp Randevu
Oral Diş Kliniği

Diş Beyazlatma (Bleaching)

Diş Beyazlatma (Bleaching)

Diş Beyazlatma nedir?

Diş Beyazlatma diğer adıyla Bleaching yöntemi hastaların diş renklerinin klinik ortamda diş hekimi tarafından uygulanan özel işlemlerle beyazlatılma işlemidir. Kısaca Bleaching, profesyonel ortamda yapılan diş beyazlatmadır. Bu işlem ile dişlerinin renginden memnun olmayan hastaların dişleri dört ila sekiz ton arasında beyazlatılabilmektedir.

Bu işlem ile dişin rengi ağartılır yani bu işlem ile dişin kendi yapısal rengi değişir. Konuyu daha da detaylandırmak gerekirse; çay, sigara, kahve gibi çevresel boyayıcı ajanlardan bağımsız olarak kişinin asıl diş rendi sarıysa bu işlem ile bu sarı renk ağartılarak daha beyaz yapılabilmektedir. Uzun yıllardır kullanılan bir yöntem olduğundan ve günümüzde gelişen teknolojilerle birlikte bleaching işlemi başarı oranı yüksek ve güvenilir bir diş beyazlatma yöntemi olmuştur.

Bu yöntemde diş ağartıcı jelin diş etlerine zarar vermesini engellemek için öncelikle diş etlerine koruyucu bir tabaka uygulanır. Daha sonra ağartıcı jel açıkta bırakılan diş yüzeylerine diş hekimi tarafından uygulanır. Uygulanan ağartıcı jelin üzerine özel mavi ışık kaynağı 20 dakika uygulanır. Bu ilk setten sonra hasta aynı işlem bir set daha tekrarlanır ve bu işlemler sonrasında sonuç hemen görülür.

Genellikle tek seans yeterli olsa da hastaların beklentilerine ve diş renklenmesinin derecesine göre ilave seanslar uygulanabilmektedir.

Ayrıca daha önceden yapılmış kanal tedavisine bağlı olarak, daha önceden yapılmış amalgam (siyah dolgu) dolgunun dişi renklendirmesi veya dişin travma sebebiyle nekroze (dişin canlılığını yitirmesi) olması sonucu tek bir dişte renklenme olduysa, sadece renklenen tek veya farklı bölgelerde bulunan birkaç dişe uygulanabilen tek diş beyazlatma yöntemi de kliniğimizde uygulanmaktadır.

Genel diş beyazlatma (bleaching) ve tek diş beyazlatma hakkında daha fazla bilgi almak ve muayene olmak için kliniğimizi 0532 413 33 58 nolu numaradan arayarak randevu alabilirsiniz.
Randevu Randevuİletişim İletişimWhatsapp Whatsapp
Oral Diş Kliniği
0324 933 46 330532 413 33 58