Oral Diş KliniğiMenüTürkçeOral Diş KliniğiKlinik Telefon0 532 413 33 58Whatsapp Randevu
Oral Diş Kliniği

Şeffaf Plaklar (Telsiz Ortodontik Tedavi) - Invisalign

Şeffaf Plaklar (Telsiz Ortodontik Tedavi) - Invisalign

Ortodontik tedaviye ihtiyacı olan ancak diş tellerinin görüntüsünden rahatsız olan hastalar için diş telleri ile yapılan ortodontik tedaviye alternatif bir ortodontik tedavi yöntemidir. Temel olarak diş telleri yerine hastaların kendi kendilerine takıp çıkartabildikleri şeffaf plakların kullanılmasıyla yapılan bir ortodontik tedavi yöntemidir.

Invisalign; dünyada ilk olarak şeffaf ile ortodontik tedavisi hizmeti sunan Amerikan menşeili firmadır. Dünyada en yaygın kullanılan, şeffaf plaklar ile en çok hasta tedavi etmiş ve en fazla bu alanda tecrübesi olan şeffaf plak firmasıdır. Bu sistem ile dünya çapında çok fazla sayıda hasta tedavi edildiği için zor ve uzun süreliler dahil olmak üzere hemen hemen tüm zorluk seviyesine sahip hastalar bu sistem ile tedavi edilebilmektedir. Sadece Invisalign sağlayıcısı olan hekimler bu ticari markanın plaklarını kullanarak tedaviler yapabilmektedirler. Kliniğimizde Dr. Dt. Ekrem Oral Invisalign sağlayıcısı olduğu için Invisalign ile şeffaf plak tedavisi yapılmaktadır.

Şeffaf Plaklar (Invisalign) ile yapılan ortodontik tedavinin avantajları nelerdir?
Şeffaf plaklar karşınızdaki kişiler çok yakınınıza gelip dikkatlice bakmadığı sürece fark edilemeyecek kadar estetiktirler. Bu estetik avantajlarının yanında yemek yeme ve diş fırçalama esnasında hasta tarafından takıp çıkartılabildiği için daha rahat ve kısıtlamalar olmadan yemek yeme ve yiyecek artıklarının arasına kaçacağı teller bulunmadığı için daha rahat diş fırçalama imkanı sunarlar.

Ağızda braket ve diş teli olmadığı için braket kırılması, tel çıkması veya batması sebebiyle ekstra randevu ihtiyacı oluşmaz hastanın klinik randevu sayıları azalır dolayısıyla hastanın tedavisi daha hızlı sonuçlanır.

Bu tedaviler tamamen dijital ortamda planlandığı için şehir-ülke dışına çıkma durumu olan hastaların tedavi planlamaları bu şartlara göre yapılıp hastanın bütün bir tedavi boyunca bir veya iki kez klinik ziyareti ile tedavisi tamamlanabilmektedir. Gerektiği durumlarda hasta randevuları uzaktan cep telefonu aplikasyonları ile gerçekleştirilebilmektedir.

Bu tedaviler tamamen dijital ortamda planlandığı için hastalar tedavi başlangıcında tedavi sonrası oluşturulacak gülümsemelerini gözlemleme fırsatına sahiptirler. Şeffaf plaklar ile elde edilen sonuçlar ile normal tel tedavileri ile elde edilen sonuçlar tamamen aynıdır. Burada farklı olan sadece araçtır yani tedavi boyunca yaşadığınız konfor ve tedavi süresi farklıdır ancak elde edilen düzgün dişler, güzel gülümseme ve elde edilen durumun kalıcılığı arasında klasik tedavi ile şeffaf plaklar ile tedaviler arasında hiçbir fark yoktur.

Telsiz ortodontik tedavi, Invisalign ve şaffaf plaklarla tedavi hakkında daha fazla bilgi almak ve muayene olmak için kliniğimizi 0532 413 33 58 nolu numaradan arayarak randevu alabilirsiniz.

Randevu Randevuİletişim İletişimWhatsapp Whatsapp
Oral Diş Kliniği
0324 933 46 330532 413 33 58